1 Kasım 2016 Salı

KISA BİYOGRAFİ - (TEŞEKKÜR EDERİM)


 
25 Nisan 1978 yılında Mudanya’ da  evde doğmuşum. O günü hatırlamıyorum. Bilginin kaynağı annem olup, doğruluğu tartışılmazdır. Bir ablam bir de erkek kardeşim var. Anlayacağınız ben ortancayım.

İlkokulu 12 Eylül İlköğretim okulunda, orta okul ve liseyi Mudanya Ahmet Rüştü Lisesinde bitirdikten sonra öğrenim hayatıma AÖF Halkla İlişkiler bölümü ile devam ettim. Turizm ve Otelcilik sektöründe uzun yıllar çalıştım. 'Vardır bunda da bir hayır' denilebilir.

33 Sene Türkiye’ de yaşadıktan sonra eşim ile karşılaştım “evleneceğim adam gelmiş” dedim. Sadece benim dememle olmuyor tabii. Karşımdaki kişi de aynı şeyi düşünmüş olacak ki evlenme teklifi etti,  “Evet” demem ile 2011 Kasım’da evlendik, bir ay sonra  Afrika’ ya geldim. Fas’ ta yaşamaya başladım.

Uzun yıllar çalıştıktan sonra biraz 'oh!' dedim. Ev hanımı olmanın tadını çıkarttım. Bir dönem sipariş doğrultusunda perde, patik, çanta gibi el örgüsü eşyalar  yaptım. Satın aldığım oyuncak bebeklerin saçını tekrar tasarlayıp, rasta uygulayıp  Fas, Belçika ve Hollanda’ ya (Tatillerde Fas' a gelen, Avrupa'da yaşayan Fas'lılara) sattım. El örgüsünden keyif almadım bıraktım. Rasta halen ilgi alanımda duruyor. İşletmecisi İspanyol olan bir kreşte kısa süre gönüllü çalıştım. Aynı kreşte talep doğrultusunda  yine özel ders verdim. Çok keyifliydi fakat hamilelik, sağlık sorunları nedeniyle kreşte ki görevimden ayrıldım.

2015 Ekim ayında kızım Zeyneb Julia dünyama merhaba dedi. Yaklaşık bir yıl onunla ilgilendim ve vakit buldukça uyudum. Zaman zaman arkadaşlarımın “yazmalısın” dediği oldu. Yazmak için hazır olmam gerekiyordu. Bir gün "vakti geldi, artık yazmalıyım" demem ile birlikte 2016 Ekim ayı sonunda http://africanwomen.blogcu.com/ adresinde yazmaya başladım. İlk yazım halen sitede durur. Sitenin özelliklerinin beni kısıtladığını düşünmem ile yazılarımı http://sevdaelaraby.blogspot.com/ adresine taşımaya karar verdim. Kasım 2016 itibariyle blogspot.com adresinde yazıyorum.

İlk kısa süreli yazma denemem Orhan SAMAST arkadaşımın http://www.kimkimdir.gen.tr/ sitesinde olmuştu. Siteye eklediğim biyografi yazılarını kontrol edip, hatalarımı düzeltme çabalarından ve sabrından ötürü kendisine buradan çok ama çok teşekkür ederim. 

Yazmam gerektiğini düşünüp, dört yıldır cesaretlendirme çabalarını bırakmayan canım arkadaşım, güzel dostum Feride İNAN başta olmak üzere sosyal medya hesabımdan “yazmalısın” mesajı  ile teşvik eden  Aylin CAN SELÇUK, Hülya VON POSWİK ve bu konuda beni destekleyen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  

‘Hayatta keyif alarak yapabileceğim ne olabilir?’  sorusunun cevabını bulmamda yardımcı oldunuz. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.


Blog yazılarıma daha kolay ulaşmak için bilgisayardan okuyorsanız sağ üst köşede telefondan okuyorsanız yazının altında göreceğiniz  'TAKİP ET' butonuna basmayı unutmayın.

Videolar için youtube  kanalı hesabımı ziyaret edebilir, yeni videolardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz:
 https://www.youtube.com/channel/UCMzBXiFs5rbIOgRG9GlR6ZA/videos

Instagram hesabım:  birsevda_fasli

Yazım ve imla hatalarıma rağmen, benim emeğime, sizin de yüreğinize sağlık.

                   

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ELARABY

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder