3 Aralık 2016 Cumartesi

KIZIM İÇİN BİR MASAL YAZDIM


ANNEYSEN, GURBETTEYSEN, BEBEĞİN KÜÇÜKSE, GAZINDAN&KAKA SORUNUNDAN İŞTE BÖYLE MASAL ÇIKAR:
KIZIM ZEYNEB JULİA İÇİN
3. Dünya ülkesi denen bir yerde bir ana kraliçe yaşarmış. Bu ana Kraliçe'nin Zeyneb julia adında bir kızı olmuş. Prenses Z.julia 2. Ayını doldurduğunda kaka yapamama sorunu başlamış. Prenses her ağladığında kraliçe kızının durumuna üzülüyormuş. Veziri çağırmış ve "Söyle tellala Ülkede ne kadar büyücü varsa saraya davet edin. Prensesin kaka sorununa çözüm bulanı mükafatlandıracağım." Demiş. Tellal ülkeye haber salmış. Bunu duyan büyücüler saraya Akın etmiş.
Bir büyücü demiş ki zeytinyağ içirin, poposuna da zeytinyağ sürün hemen kakasını yapar. Prensese zeytinyağ içirmişler, poposuna da zeytinyağ sürmüşler fakat prenses kaka yapmamış. Kraliçe "açın müziği vurun kellesini" demiş. Amanını kelle kelle altını üstünü yelle şarkısı eşliğinde büyücünün kellesi gitmiş. Diğer büyücü gelmiş "4 çay kaşığı kaynamış ılınmış su içirin kraliçem " demiş. Nafile yine kaka yok. Prenses  ıkınıyor ıkındıkça ağlıyormuş. Kraliçe çıldırmış. "Açın müziği  vurun kellesini "demiş. Saray çalışanları müzik eşliğinde dans ederken büyücünün kellesi attaya gitmiş.  Büyücüler kapıya doğru yaklaşmışlar ki kraliçe durumu aymış "kapatın kapıları" diye gürlemiş. Sıradaki büyücü gelmiş "karnına yağ ile masaj yapın" demiş. Prensesin karnına masaj yapmışlar. Prenses o biçim gaz çıkarmış fakat kaka yok. Kraliçe " vurun kellesini " demiş. " Kraliçem kaka yok fakat kakanın amca oğlu var. Prensesim gazını çıkardı rahatladı, canımı bağışlayın" demiş. O sırada prenses rahatladığı için mutluluktan gülücükler atmış. Kraliçe "tez elden salın gitsin " demiş. Büyücü kapıdan çıktığı gibi ayakları totosuna vura vura koşarak uzaklaşmış. Sıradaki büyücü Kraliçe'nin karşısında yerini almış. "Prensesin karnına sıcak tülbent koyun" demiş. Prenses sıcak tülbent ile önce mayışmış sonra gülümsemiş sonra ıkınmış. Kaka yapamayınca başlamış ağlamaya.  Sinirlenen kraliçe "açın müziği, vurun kellesini" demiş. Saray çalışanları "yine mi aynı müzik" demişler. Kraliçe "dans etmeyenin vurun kellesini " demiş. Saray çalışanları öğk öğk yapa yapa dans etmişler ve büyücünün kelle uçmuş gitmiş.
Kraliçe sormuş " elimizde büyücü kaldı mı? "1. Dünya ülkesinden geldiğini söyleyen bir adam var kraliçem" demişler. "Gelsin" demiş kraliçe yorgun bir sesle. Adam elinde Eczacıbaşı poşeti ile Kraliçe'nin karşısına gelmiş. "Kraliçem, şu elimde görmüş olduğunuz fitili prensesimizin nazik totosuna uygulayın. Hafif yağlayın ki naif bedeni zorlanmasın. 15 dk bekleyin" demiş. Kraliçe fitili uygulamış. Prenses kakasını ta sırtına kadar yapmış. Kraliçe adama dile benden ne dilersen" demiş. Adam "normalde bu fitilin bedelini Nakit, kredi kartı ile ödüyorlar fakat kıtalar aştım geldim. Bunun karşılığında  ülkenizde eczaneler zinciri açmak istiyorum, eğer ki müsaadeniz olursa kraliçem" demiş. Kraliçe "verin istediğini" diyeceğine ağız alışkanlığı "vurun kellesini" demiş. Bu masal burada bitmiş.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ELARABY

Kızım ile ilgili çektiğim videolara ulaşmak için linke tıklayınız: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDwNqY-IZxGQucT08N-zIm01llgCkwmdD

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder