2 Ocak 2018 Salı

RUHU GÜZEL İNSANLARIN SİHİRLİ ELLERİ VARDIR. ❤👑


GÖRSEL MONICA CARRETERO' NUN ESERİDİR. 
Yeni günün ilk dakikalarında başladım yazmaya. Gecenin enerjisine kayıtsız kalamadım ve geceye yazıldım. Masamda eşimin aldığı muhteşem çiçek aranjmanı, kahvem, hediye gelen bir mum, Marakeş' ten aldığım diğer mum ve el işi güzel kap. Kahvem, kulağımda kulaklık ve Adele 'Hello' diyerek ruhumda dolaşıyor. Bir insan işini yaparken işin içine tüm hücrelerini kattığında nasıl da fark yaratıyor. İşte Adele buna örnek bir sanatçı. 
Zaman zaman youtube kanalında gezinir, video izlerim. Bir gün Sergül' ün alışveriş videosunu izledim ki normalde o tarz videolar izlemekten keyif almam. Sergül diyorum da kız ile tanışmışlığım bile yok. Ayrıca belki tanımıyor olabilirsiniz. Sergül Kato Japonya' da yaşayan, çok sevimli bir Japon  beyefendi ile evli animasyon karakteri gibi güzel bir Türk kızı. Ola ki tanıdıklarından okuyan olursa veya kendisi yazıma denk gelip, okursa Fas' tan selamlar. Çok tatlı bir ses tonu var. İnce ruhunu da ayrıca seviyorum. 

Sergül' e bir t-shirt hediye gelmiş, üstünde 'nihi' yazıyordu. Nihal Harmanlı. Bazen bir kişinin ürettiği sizin ruhunuza işler. Sihirli bir etkisi vardır hani.  Instagram hesabımı yeni açmıştım. Nihi' yi takibe aldım ve tüm ürünlerini inceledim. Aslında uzun zamandır varmış fakat ben yeni denk gelmişim. "İçinizdeki çocuk ruhunuzu koruyun" derler. Sevgili Nihal Harmanlı bunu başarmış güzel insanlardan biri. Üreten ve her hücresiyle işin içine dahil olmuş. Sırf mutlu olmak için bile sayfasını takip edebilirsiniz. Negatif tek bir şeye denk gelemezsiniz. 
Buyurun inceleyin nihi' nin ınstagram hesabını : https://www.instagram.com/harmanli/?hl=tr

İKİMİZ DE ÇİKOLATA SEVİYORUZ. 

Çikolata hayatımın merkezinde yaşar. O denli çok severim. Nihi "She, the chocolate lover" çizimini paylaşır paylaşmaz ablama ulaştım. Benim için sipariş vermesini rica ettim. Bir kupa satın aldım ama bir kupadan çok daha fazlası benim için. Haziran belki Temmuz ayında Türkiye' ye gideceğiz. O zamana kadar ablamın evinde misafir olacak çikolata seven nihi kızı

Baktım ülkeme gitmek için çok zaman var nihi' nin  çikolata seven kızını yazıcıdan çıktı aldım ve mutfağıma astım. Mutfağa girmek için bir sebebim daha oldu. Abartıyor muyum? Hayır. (Bu arada kadınlar günü, anneler günü ve doğum günüm şerefine bir de Gazete Şapkalı Çocuk t-shirt ü satın aldım)

Gazete Şapkalı Çocuk  ❤👍

Evlat gibi sevilesi 😍
FAS' TA DA YOK YOK YANİ. ALMAN ÇİKOLATASI BULDUM ŞİMDİ DE.
Nihal Harmanlı' yı şahsen tanımıyorum fakat çok başarılı buluyorum. Reklama ve bu blog yazısına hiç ihtiyacı yok. Ayrıca kendisi ile şahsen tanışmışlığım da yok. Sadece yazmak geldi içimden. Belki tanımayanlar vardır. Tanıştırmak istedim.Tanıyın istedim.

nihi kızı Bursa' da beni bekliyor. 
 Anneler günü, doğum günü, babalar günü tüm özel günler için her bütçeye uygun güzel ürünleri var. Defterlere bayıldım mesela. Kupalar da harika. SOYADIM (ELARABY) çok zengin fakat orta bütçeli biriyim. Gönlümün zenginlikte sınırı yok o ayrı konu tabii ki.  Bir gün Evren soyadımın hakkını verir ve beni şu zengin Araplardan yaparsa (Bu arada Türk' üm. Eşim Fas' lı :)  nihi' nin tasarladığı her ürünü alacağım. İnsanın ömrüne ömür katar. Ellerine ve emeğine sağlık nihi. Senin ince ruhunu ve içinde sürekli üreten o güzel çocuğu seviyorum. 

Monica Carretero' dan bir güzel görsel daha

Yine tasarımlarına ayıla bayıla baktığım fakat kredi kartı kullanmadığım için alışveriş yapamadığım bir İspanyol Tasarımcı var. Mónica CarreteroO, bir efsane. Nihi' den çok önce tanıyorum kendisini. Şahsen değil tabii, sadece facebook sayfasından yaptığı paylaşımlardan. Çizimleri o kadar detaylı ve hayat dolu ki... Dünya' da ne kadar güzel insanlar var diye düşündürüyor. Ülkelerin başlarına böyle güzel insanlar geçse insanlık mutlu, huzurlu yaşar. Buna yüzde yüz eminim. Instagram hesabından paylaşımları fazla değil fakat facebook sayfasını takip edebilir veya inceleyebilirsiniz. Tavsiye ediyorum, muhakkak bakın.


Kendisi ile bir gün tanışacağımı biliyorum. Hissettiğim çoğu şey (%90) gerçek olur. O zaman ondan da hatıra ürünler alacağım evime. İspanya ki feribotla 35 dakika uzağımda... Hamilelik, doğum, harcamalar ve tatil seçeneği şansım olduğunda hep Türkiye' den yana kullanmam ile hiç İspanya' ya geçemedik. İnanıyorum ki o da bir gün gerçekleşecek. Vakti zamanı gelince. 2014 Yılının Ramazan ayında İspanyolca kursuna gitmiştim fakat pek öğrenemedim. Hızlandırılmış turda eğitim verilmişti maalesef. Biraz İspanyolca çalışsam fena olmaz hani. M. Carretero ile  karşılaştığımda Türkçe konuşacak halim yok ya. Çat pat ta olsa İspanyolca konuşmak isterim doğrusu.


BUNU DA BEN YAPTIM. Arkadaşıma hatıra...
Biraz da kendime geleyim. Aileden miras el sanatı yeteneklerine sahip biriyim. Fas' tan aldığım kumaşları bir projede değerlendirip, valizime atıp instagram hesabımdan ( sayılı miktarda )satışa sunmayı düşünüyorum. Bir de üretilmiş bir ürünü ARGAN YAĞI ve ARGAN ŞAMPUANI bunları da Fas' tan Türkiye' ye sayılı miktarda getirip, instagram hesabımdan normal bir fiyata satışa sunmayı düşünüyorum. Tabii ki bunlar tamamen iyi bir niyet. 
Umarım kısmet olur. Bununla ilgili ınstagram hesabımdan paylaşım yapacağım.Takip için :  https://www.instagram.com/birsevda_fasli/?hl=tr

Nihal Harmanlı' nın ürün satış sitesinin linkini de paylaşmak istiyorum. Ola ki incelemek isterseniz işte burada: http://nihi.sopsy.com/

YOL & JOY

Ruhunu, iyi niyetini, masumiyetini yaptığı işe katarak üreten herkese selam olsun. İyi ki varsınız. Dünyanın iyilikten, güzellikten yana denge taşısınız. 

Kıymetli, güzel zamanından ayırıp bu yazıyı okuyan herkese çok teşekkür ediyorum.Sizler de iyi ki varsınız. Uyumayı değil yazmayı seçtim. Ben de iyi ki varım. Yazım ve imla hatalarım olduysa affola. Kupa kılıfının da verdiği mesaj gibi "Her yol ENJOY". Hayattan keyif almanız dileğiyle, sağlıkla kalın. 


Okuduğunuz için (tekrar) teşekkür ederim
Sevda ELARABYHiç yorum yok:

Yorum Gönder