3 Ekim 2017 Salı

YAZA FORMDA GİRMEK - LESLIE İLE YÜRÜMEK

LESLIE BİZİ DİSKOYA GÖTÜR 

Merhaba sevgili okurlar, güzel insanlar. Bu yazımda sizinle süper bir deneyimimi paylaşacağım. 

LESLIE SANSONE' S WALK AT HOME. 
LESLIE İLE EVDE YÜRÜYÜŞ! 

Diyette olduğumu bilenler elbet vardır. Bilmeyenler de şimdi öğrenmiş oldu. Kilo vermek sadece diyet ile olmuyor, hareket te lazım doğrusu. Evimde yürüyüş bandı var. Yürüyüşümü düzenli yapıyorum. Ayrıca kızımı parka götürmek için her gün sabah ve öğleden sonra evin dışına da çıkıyorum. Asansör kullanmayı bıraktım ve her eve dönüşte yanlış saymadıysam altmış yedi (67) basamak merdiven çıkıyorum. 😩 Kızım da benimle birlikte merdiven çıkmak istiyor. Yorulursa  bir de onu kucağımda taşıyorum. Aynı şekilde sokakta yürürken de yorulduğu oluyor o zaman da kucağımda taşıyorum 😅 ve yürüyüşümü tamamlıyorum. İp atlamaya da yavaştan başladım. Muhteşem değilim ama bir başlangıç için çok kötü de sayılmam. 

Bu arada kızım benden daha enerjik yürüyor  hem de Cem Karaca' nın RAP RAP şarkısı eşliğinde: 

                        

Spor amaçlı yaptıklarım belki yazınca çokmuş gibi gözükebilir ama Leslie ile yürüyüş videosuna denk geldikten sonra yaptıklarımın yapacaklarımın yanında bir hiç olduğuna kanaat getirdim. "Vücudum sıkılaşsın",  "Yaza kadar biraz forma gireyim" diyorsanız doğru yerdesiniz. "Vücudum gayet iyi", "Fazla kilom yok"  diye düşünüyorsanız  "SAĞLIK İÇİN HAREKET YANİ SPOR ŞART" diyorum ve siz de doğru yerdesiniz. 

Açık havada spor yapmak güzeldir.  Camı açarsanız siz de açık havada spor yapmış olursunuz. 😄Mesela ben camı açıyorum salon açık hava tiyatrosu gibi oluyor. Ardından youtube kanalından yürüyüş videosunu açıyorum içeriye Leslie' nin sesi doluyor ve başlıyorum yürümeye. O kadar enerjik & enerjikler ki o enerjiye hemen dahil oluyorsunuz. Kaplumbağa hızında geçen kış günlerini düşününce 🐢"Daha önce keşfetmiş olmayı isterdim" diye alt yazı geçiyor iç sesim. 

 Hareketlerin özü yürüyüş olsa da kollarınız, bacaklarınız için çok sayıda hareketler uyguluyorsunuz.  Bir milin sonunda hafiften terliyor insan. Daha sonra  ikinci mil başlıyor. O hareketleri kollarımla  çalışarak yapıyorum ben. Ellerinde tuttukları yeşil kumaştan temin etme imkanınız varsa siz benim gibi yapmayın. . Sonuçta aynı hareketleri yapıyorum ama yine de her haliyle uyum iyidir. İkinci mil bittiğinde terleme artıyor. Video 30 dakikayı gösterene kadar devam ediyorum. Özge ile Şekersiz 21 gün programında olduğum için 30 dakikanın üstüne çıkmamaya gayret ediyorum.  Programın birinci ve ikinci haftası 30 dakika yürüyüş son haftası  45 dakika yürüyüş kuralı var da ona uymaya çalışıyorum. 😎

Leslie ile yürüdükten sonra blog yazımda yer versem mi diye düşündüm. Belki videoya hiç denk gelmemiş olanlar  vardır diyerek sizlerle de paylaşmak istedim.  Arkadaşlarımla, yakın çevremde spor yapmak isteyen tanıdıklarımla da olabildiğince paylaştım. Ben çok  memnun kaldım umarım siz de severek, eğlenerek bu video eşliğinde sporunuzu yaparsınız. 

 Görsel olarak ne paylaşsam diye düşünürken çok sevdiğim aktör Jim Carrey başta olmak üzere kedim, kızım, kendi fotoğraflarımdan birini Leslie ile yürürmüş gibi fotoŞOKladım. 😂 :) Kusurum varsa affola. Amatör bir çalışmadır. Profesyonel bir yardım almadım. Paint programı dile gelse "Eline gözüne dursun, sana tüm imkanlarımı sundum" der mi acaba? 😨

Sonuca bağlamak gerekirse yaza formda girmek istiyorsanız Leslie ile yürüyün derim. Mayıs sonu malum Ramazan ayı. Gün içinde susayacaksınız, acıkacaksınız ezanla birlikte tatlılar, pideler, hurmalar derken fazla kaçıracaksınız. . Bir de ağırlık çöküp uyursanız işte o en kötüsü... Tok karnına yürüyüş olmayacağı için yemekten bir buçuk-iki saat sonra evde size bahsettiğim bu yürüyüş programını açıp yürüyebilirsiniz. Bu kadar bahsetmişken videonun linkini de ekleyim: 

Sağlıklı, hareketli, huzurlu günler diliyorum. 💙💚

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ALAN ELARABY

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder