1 Ocak 2018 Pazartesi

TANCA - VİLLA JOSEPHINE


 


London  Times Gazetesinin yazarı,  aynı zamanda maceracı ve varlıklı biri olan  Walter Harris tarafından 1900' lü yıllarda yapılmış.
                 
             Daha sonra İspanyol Tovar Dük  burayı satın almış.    Savaş esnasında yaralandığında bu çevrenin insanları bakıp iyileştirdiği için Tanca yı çok sevmiş. İspanya da olan bütün mal varlığını Tanca şehrine bağışlamış. Daha sonra da Marakeş'li bir kişi almış ve son olarak bir Fransız tarafından  işletiliyor.
                 

                         


Tarih, otel, restaurant, yüzme havuzu, bahçe ne ararsanız bu mekanda.  Beş adet  çiftkişilik,  iki adet tek kişilik,  üç adet te  lüks  olmak üzere on adet odası var. Oda fiyatları    3000 ile 7600 Dirhem arası değişiyor. İki kişinin yemek için ödediği en makul ücret 1000 Dirhem, bir fincan   kahve 50-60 Dirhem. Kahvaltı ücreti ise 220 Dirhem.


Elini kolunu sallayanın giremediği biraz tuzlu mekan. Dış cepheden kamera ile çekim yaptım fakat içeride kamera yasak denildiği için kamera ile çekim yapmadım. Dayanamadım gizli saklı fotoğraf çektim. Bu güzel mekanı sadece kendime saklayamazdım doğrusu sizlerle de paylaşmak istedim.
Youtube kanalımda kısa bir video yayınlamıştım. İzlemek için Linki tıklayın :
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ALAN ELARABY


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder