29 Ekim 2017 Pazar

DOSTLUK ŞİFACIDIR

"Çok insan harcadım," dedim.
"Ben, hep insan biriktirdim," dedi.
Adı: EBRU

Çok fazla insanla tanışırız ve bazıları hayatımıza sihirli bir dokunuş yaparlar hatta ve hatta imza atarak giderler.

Fas a geldiğim ilk seneyi arkadaşsız geçirdikten sonra   arkadaş edinme ihtiyacı duydum.   Söylediklerimi kalbiyle dinleyecek, birlikte yol alabileceğim, paylaşıma açık, maskesiz iletişimdi beklentim. Çevre edindim ama arkadaş edinemedim.

Bir gün elime kalem kağıt aldım,  arkadaş kelimesinin bana ifade ettiği bütün anlamları sıraladım daha sonra cümleye dönüştürdüm ve  Fas' in Tanca şehrine bana arkadaş olarak gönder diyerek noktaladim. Duamı kalben sözlü ve yazılı dilde yaptıktan sonra bekledim. 😁😇
Dileğimi yazdığım gün Ebru ve  ailesinin kaderinde  Fas in Tanca şehri göründü.

Hayat sizi bir araya getirmek isterse aynı ülkeyi bırakın farklı kıtada aynı şehirde  buluşturur.

Tanıştığımızda beynimde tam pansiyon konaklayan rahatsız olduğum insanlar, kalp kırıklığı, hastalıklı iletişimlerin bıkkınlığı vardı. Aile, iş, arkadaş ,akraba ortaya karışık diyelim. Ebru, kişisel gelişimde kas yapmış biriydi diyebilirim.  Fas' a kutu kutu kitap getirdiği yetmezmiş gibi shiatsu masajina da gitmeye başlamıştı. Deneyimlerini, okuduklarını, öğrendiklerini  ve kitaplarını benimle paylaşıyor onunla birlikte çok farklı konularda bilgi ediniyordum. Affetmemenin kansere giden yol olduğunu ilk ondan duymuştum mesela...


" Neyi merak edersen ona dönüşürsün"  diyordu Azra Kohen.

Ebru, Fas' ta  yaşam koçluğu eğitimi almaya başlayıp içsel yolculuğunu da hızlandırmıştı. Yaşam koçluğu eğitimi kademe kademe yükselerek halen  devam ediyor.  Ebru nun mesleği zaten var ama yaşam koçluğu yapmak ister mi? Vakti olur ve  böyle de bir talep gelirse neden olmasın?  Kendisine bir sormak lazım.

ebruarasil@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

"Dünyayı farklı (daha yüksekten) görmenizi sağlayacak
insanlarla konuşun " diyordu bir yazıda.  Ebru ile tanışıp konuşmak  size kısmet olur mu bilmiyorum ama düşünce dünyasına konuk olmak isterseniz  Metanoia dergisinde kisisel gelişim üzerine kaleme aldığı paylaşımları takip edebilirsiniz.
Dostum, kardeşim, arkadaşım bir yazısında 'Örnek misin, İlham mı? ' diyordu. Bana ilham verdiği kesin. Herşey için çok teşekkür ederim Ebru.💗


Dost şifadır, dostluk şifacıdır.
Hayatı hissederek yaşayan, can kulağıyla dinleyen, gönül gözüyle bakan herkesin yolu bir yerlerde kesişir elbet. Dostluğu, sevgisiyle şifa  olan herkese selam olsun.

Sevgiyle kalın,

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ALAN ELARABY

4 yorum:

 1. Çok güzel düşünceler, benzer konuları düşünüp yazmışız bugünlerde. Gurbette insan daha hassas oluyordur belki de tüm özlemlerinizi kucaklayacak bir arkadaş istiyor insan. Ama bu da nasip, işte gelip kıtalardan birinde bulup içinizi ısıtabiliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Ben de okudum şimdi yazınızı. Sizin de kaleminize sağlık.

   Sil
 2. Yazilarina göz atacagim canim. Ne mutlu sana güzel bie insanla yolunun kesismesi 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şifa gibi geldi ne mutlu bana gerçekten. Teşekkür ederim. Beklerim.😊

   Sil