3 Ocak 2018 Çarşamba

ÇALIŞAN ANNE - Minnie Fistan ButikÇocuklarının arasında yaş farkı az olduğu için  uzun süre sadece kızları ile ilgilenen bir annenin iş hayatına nasıl başlangıç yaptığını ve dahasını okumaya ne dersiniz?

Nese'cim  ev hanımlığından çalışan anne olmaya uzanan  yolculuğunu merak ediyorum. Anlatır mısın?

Hepimizin de bildiği gibi ev hanımlığı kadınların üstlendiği roller içinde sadece  biri.  Kadın, çok daha fazlası. Hayal kurmakta ve hayallerini gerçekleştirmekte yeter ki cesareti olsun.

 İçimdeki neşeli, coşkulu, heyecanlı ve  sabırsız küçük kızın hayallerini ertelemeyip adım atması ile başladı herşey.   İnsanların herzaman en iyisini  hak ettiğine, yaşadığı hayatın daha iyisini yaşamak için ya da çocuklarına yaşatmak için elinden geleni yapması gerektiğine olan inancımın etkisi de büyük.


Kadın giyim üzerine ürünler sunuyorsun diye biliyorum. Ürünlerin hakkında açıklama yapar mısın?

 Bu butik ticarethaneden ziyade  harikalar diyarına açılan kapı gibi.


  Çok özendim ve her adımı düşündüm. Aynı zamanda  kendime vakit ayırmak için tasarlanmış bir yaşam alanı da olduğunu söyleyebilirim.  Bunun enerjisi müşterilerimde misafirliğe gelmiş hissi uyandırır.    Bazen minnie fistan a yolu düşen kişi " Buradan alışveriş yapabiliyor muyuz?"  diye bile soruyor. 😄  Acaba fazla mı abarttım diyorum. Tabi ki nihai hedef kar sağlamak.
Özenle, sevgiyle tek tek  seçtiğim ürünlerin her birinde aşk dediğim o büyülü  ışık parçacıkları gizli.Kendilerine stil yaratıp  rengarenk giyinerek tarzlarını ortaya koyan kadınlar görmeyi çok istiyorum.  Butigimde hiçbir kıyafetin üzerinde " 40 yaş  üstündeki bir kadına bu yakışır mı?  " ya da " Babannesin sen, hiç olur mu?"  yazmaz. Bana gelen her kadın zevkime güvenir,  fikrime  inanır.    Sloganım 'Renk kat, ışık ol ve Aşk ile dolaş'

 Burayı açalı bir seneden fazla oldu. Çok fazla gözlem yapma imkanı buldum. Mesela ürün denemeye gelen iki  arkadaş oluyor.   Kadın, kadının tarzını değiştirmesine engel oluyor.  Bunu bazen kıskançlık bazen de öğrenilmiş  kalıplalarla yapıyor.  Yanınızdaki kişinin ışığı sizin ışığınızı söndürmez. Lütfen birbirinizin destekçisi olun.


Yakın tarihte sevgililer günü var mesela  böyle günler için indirimli satışların oluyor mu? 


Nadiren çekiliş veya özel günler için duyurular yayınlasam da aslında her günün  özel olduğunu düşünüyorum ve sevgililer günü gibi günlerin amacını aştığını,   ticari kazanç elde etmek için kullanıldığını  düşünüyorum . Çok ta içine dahil olmak istemiyorum. 

Fiyat aralığı hakkında bilgi verir misin? 

Ürünlerin fiyatları şu dur demek istemiyorum. Büyüsü bozuluyor sanki.  Herkes yemek, gezmek, eğlenmek  için para harcıyor, bu da bir zevk.

Müşterilerim  de  ürünlerin fiyat aralığına bakmaz zaten. Hani çok beğendiğimiz birşey olunca fiyatına bakmadan alırız ya. Hatta taksitlere böldürür   hesaplı diye kendimizi ikna ederiz. İşte öyle birşey.

Bu arada dünyanın dört bir yanına kargo var. İnstagram hesabımı takip edip ürün siparişi vermek isteyen müşterilerim ile de  WhatsApp üzerinden  iletişime geçiyorum.


El örgüsü ürünlerden bazıları 

El örgüsü ürünler dikkatimi çekti.  Sen mi örüyorsun? 

Ben örmüyorum, teyzeler örüyor. Örgülerden elde edilen gelirler ören teyzelere ve yardım ettikleri çocuklara gidiyor.

Ürünlerine ulaşmak isteyenler seni nasıl bulabilirler?

İnstagram  hesabımı takip ederek ürünlere ulaşabilecekleri gibi
Minnie Fistan Butik e gelerek te ürünleri bizzat görebilirler. Hem de tanışmış oluruz.

İnstagram hesabım için linki tıklayınız https://www.instagram.com/minnie.fistan_butik/


Peki, güzel ilçe  Mudanya da tam olarak neredesin?
Tarihi alay kahvesi karşısındayım.  Halitpaşa Mahallesi , Mustafa Kemal Paşa Cd. No:72 Mudanya /Bursa
Google map üzerinden de çok rahat ulaşabilirsiniz.

Bu arada Nese hayalini gerçekleştirirken eşi Utku hep yanında destekçisi olmuş.  O zaman  bir  soru da  eşine gelsin.Butik isine başlamadan önceki Neşe ile şimdiki Neşe arasında bir değişim görüyor musun ?

"Hep hayalleri vardı, tez canlıydı halen öyle.  İnsan ilişkileri daha gelişti diyebilirim"
👍

Son olarak söylemek istediğin birşey var mı Nese'cim?

Adresimi de öğrendiniz. Küçük, sevimli  bir mutfağım var.  Kahve içmeye , yüzyıllık kadın sohbetlerine beklerim.Türkiye ye geldiğimde kesinlikle geleceğim.   Instagram hesabına baktığımda aşk ile çalıştığın ve her ürününü severek seçtiğin o kadar belli ki... Hayallerine, hedeflerine giden yolda kazancın  bol olsun canım.

Bundan bir ay önce Türk arkadaşlar "Blog yazmaktan bir kazanç sağlıyor musun? " diye sorduklarında  'Evet ' demiştim.   İnsanların hayallerine hayatlarına,  düşünce dünyalarına  yolculuk  yapmak,  çok fazla ülkeden çok fazla insanı düşünce dünyamda ağırlamak büyük kazanç.

Kazanç denilen şey  bazen madde bazen mana. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
İşini aşk ile yapan herkese selam olsun. 💙🍀

Sevda ALAN ELARABYHiç yorum yok:

Yorum Gönder