26 Kasım 2016 Cumartesi

DÜNYA NÜFUSUNA KAZIK ATAN İNSANLARÇorbada bizimde tuzumuz olsun diyerek tuzluğu açık unutan insanlar,  dünya nüfusuna kazık atan insanlardır.

Hayata nüfus olarak  artıları vardır bu insanların.  Korunmak mı? O da ne?  Devlet yardım etsin,  insanlar yardım etsin olmadı büyüyen çocuk eli ekmek tutunca  çalışıp eve para getirsin,    hatta ve hatta ' rızkıyla gelir yahu ben neden düşüneyim,  yapayım gitsin'  mantığı.

Çok afedersiniz "Zengin parası,  fakir karısıyla oynarmış " derdi eskiler.  Bu ülkede zenginlerin de çok çocuk yaptığını görünce bu söze hiç  itimadım kalmadı.  Düşünsenize okula bir servis dolusu çocuk geliyor ve hepsi kardeş. Fas' ta var bu durum. Gereken sevgi ve ilgiyi verebiliyorlar mı... soru işareti (?)


Doğanın nimetlerini sömürenler olarak top on da ilk üçe girip bize el sallayan bu cici  insanlar, tavşan gibi üremek yerine   annesiz babasız çocuklara sahip çıkmak gibi seçimleri görmezden geliyorlar sanki.

Tavşanlar da sever 😂😂


Bir de maddi durumu olmayıp,  tavşan gibi üreyenler var ki  top on da bir numara.

Bir gün kafede oturuyorum. Çok ta yaşı olmayan bir adam yanıma gelip para istedi. Gayet güzel İngilizce konuşup derdini anlattı.  Sözünü kesmeden dinledim. Konu ne?
Beş çocuğu varmış,  hayat şartları zormuş,  yardım istiyormuş. Yıllar önce yolumuz kesişmis olsaydı ki zor ihtimal! Ben Türkiye'de çalışıyorum,   sen Fas ta yaşıyorsun. Oldu ya yolumuz kesişti. Bir eczaneye girer tüm maaşımla korunman için satılan ürünleri alırdım  diye geçirdim aklımdan sonra da  onun anlayacağı dilde
' Çalışmıyorum,  param yok '  dedim.  Adam beni turist sandığı,   her turisti zengin algıladığı için yardım etmedim diye sinir oldu.

 Geppetto nun oğlu Pinokyo yu biliyorum da kızı da mı vardı yahu? gibisinden  baktıktan sonra
Benim neden ' Sister'  ım yok? 😅😂
Son hamlesini yaptı ve  uzun uzun konuştu.

 Odunsu kokan  parfüm şişelerine fotomodel olacak profile sahip adam  dilenmeyi ticarete dökmenin  yalın hali olarak uzun süre karşımda  dikildikten sonra yürüdü  gitti.
Yürümeyi unuttu da hiç gitmeyecek sandım...

Çocukluğuna inmek lazım derler sorunu olan insanlara. Çocukluğuna indim 😂😜😛

"Büyüyünce ne olacaksın oğlum ? " diye sordu öğretmeni. "Dünya nüfusuna katkıda bulunan Adam" diye cevapladı çocuk. O zamandan belliymiş vizyonu. 
Şiire ilgisi olmayan  ben,  şiir  de yazmaya başladım ya yavaştan. 😅😂 Her ne kadar aşk kokmasa da dörtlük okuyuverin gari.

Kadın tencere,  adam kapak oldu
Tencere yuvarlandı, kapağını buldu
Ateş alıp fokurdadıkça
Dünya nüfusunda artış oldu. 😂
Üremeyin uleyn
taşı taşı yoruldum


Sağlık ve sevgiyle kalın.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Sevda ALAN ELARABY

4 yorum:

 1. Tuzlugun kapağı önemli:)))))
  Eline saglik
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle 😄 Teşekkür ederim. Fas tan Sevgiler ❤

   Sil
 2. Yahu son zamanlarda en severek okuduğum yazılardan ve en fazla hak verdiğim konulardan biri olmuş ������ ba yıl dımmmm ������ tebrik ederim. İnsanlar çocuk sahibi olmayı oyun sanıyorlar herhalde. Böyle bir durum yaşamıştım ben de ve çok sinirlenmistim. daha sonra blogumda da paylaştım. Çalıştığım donemde müşterilerinden bir teyzecikle aramda bir diyalog geçmişti. Aaaa ne kadar küçük duruyorsun evli misin dedi, hayir yaşım küçük değil, evet evliyim bir de cocugum var dedim. Kim bakıyor dedi, annem dedim. A iyi bari bakan varken yap bir tane daha dedi ������ ben şok tabi. Dusunsenize,sırf bakan var diye çocuk doguracagim �� yani o çocuğa annesi olarak benim bakıp bakamamam çok da önemli değil �� çocuk bu ya, kukla değil ki. Dogur dogur bakan bulunur mantığıyla çocuk mu yapılır. Ahhh çok sinirlenmistim o zaman. Şimdi yazınızı okuyunca aklıma geldi yine �� önemli bir konu; çok güzel anlatmissiniz, emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ❤ sağolun. Oyun değil çocuk bakımı. Sizi çok iyi anlıyorum.

   Sil