1 Mayıs 2018 Salı

ARI ZEHİRİ İLE ŞİFA


Eşime "Günün nasıl geçti? "  diye sormuştum. Soruma gelen cevap aldı başını yürüdü iş arkadaşının sağlık sorununa kadar uzandı.

Bir arkadaşı belinden rahatsızlığı nedeniyle bir ay rapor almış. Dinlenince geçeceğini ümit etmis fakat hareket edemeyecek  kadar kötüleşince soluğu tekrar  doktorda almış. Muayene olduğu tüm doktorlar 'ameliyat' demiş.  Ameliyat olmak istemeyen bu adam alternatif tıp ile iyileşmeyi seçmiş ve Fas ta yıllardır uygulanan bir tedavi olan apitherapie seanslarına   gitmiş. 

Nedir apitherapie ?
Akupunktur misali arının belirli noktalardan sizi sokması sağlanıyor.  Arının zehiri size şifa olurken arı mefta oluyor. Bu işi yapanlar ayrıca arı yetiştiriciliği ile de doğanın dengesini koruyor.  Yine de hayvanlara üzüldüm doğrusu.

Bu konuda en uzman ve tecrübeli  kisi Redouane Fassih'in Kazablanka da ofisi var. Mısır da bu tekniğin eğitimini almış ve bu tedavi çok eski zamanlara dayanıyormuş. Tanca ve Fes şehirlerinde de bu konuda uzmanlar olduğunu duydum. Bakalım daha neler öğreneceğim bu ülkede.  😅

'Arı zehiri şifadır  'tekniği nasıl uygulanıyor?  Hasta gelir gelmez arıya 'sok bunu' diyorlar. Şaka şaka 😂 Arı sokması gerçekleşmeden önce hasta üzerinde arı zehri reaksiyonu test edilip   15 dakika sonra cildin şişmesi halinde, nötrleştirici bir serum uygulanıyormuş. Kişi iyi tepki verirse, diğer arılar ekleniyor ve zehir bileşeni, hastanın alerjik olmaması koşuluyla bir ilaç gibi tesir ediyor, tedavinin sıklığı da semptomlara bağlı olarak yapılıyormuş diye öğrendim.
Apitherapie tedavisini izlemek isteyenler için youtube tan video ekledim.Kanser ile savaşan bir hastanın kemo, radyoterapi, operasyonlar sonrası daha da kötü olması ile bu yöntemi denediği  ve  birkaç hafta  doğal malzemelerle yapılan arı sokmaları ile iştahını, hareket etme gücünü  geri kazandığını yine bir başka hastanın ilaç kullanamayacak kadar iç organlarının tahrip olduğu  ve ölüme terk edildiği  daha sonra bu tedaviye başlaması ile  daha iyi olduğu yazıyordu femmesdumaroc.com da.

Arı sokması nın cidden çok faydaları olduğunu okudum ve şaşırdım.  Ola ki Arı sizi sokarsa soylenmeyin sadece teşekkür edin 😂

 Belki aramızda çok önceden beri bu tedavi  yöntemini bilenler vardır ama ben ilk defa duyuyorum... Bilenler bilmeyenlere anlatsın misali sizlerle de paylaşmak istedim.

Apitherapie tedavisini uygulayanlar Kuran Nahl suresi 69. Ayet e de dikkat çekiyorlar. Bu arada bilmeyenler için yazayım Nahl  ' ARI' demek.

  Ne diyor Nahl Suresi 69. Ayet?

Einstein da diyor ki :

 "Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece dört yıl ömrü kalır, arı olmazsa döllenme,  bitki,  hayvan ve insan olmaz "


 ARI kesinlikle ŞİFACIDIR ayrıca doğanın denge taşıdır. Fas ta da çok arı vardır. Her pastane de rahat 100-150 adet arı uçar.  Ilk zamanlar korkuyordum ama alıştım artık.

Eşimin iş arkadaşı  ile açmıştım konuyu  kapanış ta onunla olsun hadi. Apitherapie seansları sayesinde iyileşmiş,  ameliyata gerek kalmamış.
Ne diyelim? Derman arayan,  şifasını bulsun.


Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ALAN ELARABY 

2 yorum:

  1. Bu tedavi seklini duymustum 😊

    YanıtlaSil
  2. Mümkünse sadece duymuş olalım. Uygulamak ta isteklisinin başına

    YanıtlaSil