17 Mart 2018 Cumartesi

BEN SEDYEDE, METİN HARA' NIN SİLÜETİ TAVANDA 😨


Üç bölümden oluşan yasanmisligin ikinci bölümüne hoşgeldin.  Konuya Fransız kalmayım diyorsan ilk yazıya bir göz at derim. Linki aşağıda😉

Sonu LOG ile biten bölüm doktoru muayene edip  çözüm için dermatoLOG  a gitmelisin demişti.  Endişelenmeyin  tedavisi  var cümlesi bekliyordum oysa...  ilaç yazmayı da ihmal etmedi. İlaç sektörü kimin elindeydi yahu? Aynı gün dermatolog ta randevu alıp muayene oldum. Doktor, "Takip et, büyüme olursa altı ay içinde alırız " dese de kabul etmedim. Erken teşhis kafamı rahatlatır demem ile parça alıp iyi huylu mu kötü huylu mu onu tahlile göndermek için mini operasyon gününe karar kıldık.

Hazır dermatologtayim benlerimi  de göstermeden çıkmam dedim.  Dermatolog  iki et beni ile koltuk altında çıkan et benine  benzer şeyi almaya karar verdi. Et benleri ile ilgili işlemi  ileri tarihe attık.  Bu arada koltuk altında  çıkan bene benzer şeyin üstüne sirkeli pamuk koydum. İlk  gün  hafiften üstü kuruyunca  üç  gün  bu işlemi yaptım,  kurudu ve düştü.

8 Mart Dünya kadınlar gününe bir gün kala...

 Sedye üstünde mini operasyon icin bekliyorum.  Tavanda ,  Metin Hara' nın silüeti belirdi.  Sufi nefesi çalış diyordu. Bilmeyenler için sufi nefes tekniğinden bahsedeyim. Tıbbi olarak burun nefes alma organımız, ağız da yemek yeme organımızdır. Sufi nefesi burundan nefes alma ve burundan nefes verme ile gerçekleşir.

Dik oturup ya da uzanıp gözlerimizi kapıyoruz. Nefesi dirençsiz bir refleksle dingin bir halde ( dört birimde ) burundan alıyor, ( sekiz birimde) nefesi  burundan  vererek ortalama 10 dakika uygulamak ile mutluluk hormonları salgılanıyor. Nefesin amacı zihnimizi yavaşlatmak. Beta beyin dalgasında Alfa beyin dalgasına inmek. ( Dört veya sekiz birime takılmamak gerekir. Nefesi alırken daha kısa sürede verirken daha uzun sürede diye düşünün )

Nedir beta ve alfa beyin dalgası? 

"Beta beyin dalgası, insanların stres faktörlerinin yüksek olduğu beyin dalgasıdır. Stresle birlikte belirli hormonlar yükselir ve panik hâli ortaya çıkar.

Alfa beyin dalgası daha dingindir daha keyiflidir daha mutludur . Mesela çocukların daha mutlu olmalarının en büyük nedeni anda yani alfada yaşıyor olmaları " diyor sevgili Metin Hara.  Hatta ve hatta kafeinsiz bir hayatı seçerek, sufi nefesi tekniğini  her gün 10 dakika yaparsak vücut kimyamızın üç haftada değişeceğini de ilave ediyor. 

Sufi nefesi çalıştım sedyede beklerken.  Biraz gevşedim.  Enjeksiyon , jilet misali bir aletle parça kesimi, ilaçlı su dolu kaba kesilen parçanın  konmasi dikiş  icin hazirlik derken aklıma  bir soru düştü. Doktora "Bu tarz bir operasyon yaptınız mı daha önce ?" diye sordum. .
Hayır, bu benim için bir ilk dedi. 😅 iyi ki bu soruyu işlem bittikten sonra sormuşum  diye düşündüm.Acıyı  hissetmiyordum ama beynim "yemezler güzelim,  bayılacaksın"  sinyali veriyordu. Tansiyonum düştü  galiba dedim. Asistan kiz önceden kaşıklanmış   yarım  pudingi tutuşturdu elime. Kız sandı ki bir kaşık alıp bırakırım ama ben hepsini yedim.😄  Bu arada bekleme salonunda bütün işlem boyunca için için " Annea,  annecim, korkuyorum " diye bağıra bağıra ağlıyordu kızım.  Acil bir durum olursa diye bekleme salonundan ayrılmayan  eşim ne yaptıysa  susturamadi  kızı.   Çocuğunuzu emanet edeceğiniz insanlarınız   varsa inanın çok  zengin olduğunuzu bilmenizi isterim.

Neyse  tekamülde kanat çıkarma işlemi bitti bekleme salonuna geçtim ki beynim alarm verdi.  Bayilmaya 15 saniye 14 saniye 13 saniye... sedyeye koşmam ile  eşim kızımı başıma bırakıp,  ilaçları almaya gitti.  Sümükleri baloncuk olmus yavrumu başımda ağlarken görünce  sakinleştirmek için ' Şu hendekte bir tavşan uyuyordu ' şarkısını söylemeye başladım.  Durumu kurtaran şarkılarda  üstüme  yoktur.😂


Halen iyi hissetmiyordum ama muayenehane kapanış saati gelmiş, bize yollar görünmüştü . Hazırlanıp kapıya inmemiz ile  eşim 5 dakika uzaklıktaki  otoparktan  arabayı almaya gitti. Beklerken başım dönmeye başladı. Ben burada bayılirsam kızımla kim ilgilenir, ona birşey olur mu  diye  düşündüm.  Duvara tutundum  beklemeye çalıştım  ama nafile.  10- 9 - 8 ... ufukta güvenilir bir emlak bürosu görmem ile kızımı kolundan tutup  koşturdum. Concon büroya vardığımda  bayılacak  derecede kötü olduğumu söylediğim güvenlik görevlisi afalladı .  'Müşteri olarak geldiğimiz günleri de görürsün inşallah'  diye  laf anlatacak halim yoktu.  Bayılmamak için  Kendimi  ikili koltuğa prensesler gibi  attım. Ayaklarımı prensesler gibi  havaya diktim ki beyne kan gitsin.  O sırada kızıma korkma desem de "A"  tonundan giriş yapıp   büyük puntolarla ağlamaya  başladı.  Güvenlik görevlisi  yanımıza  gelip,  "patron problem istemiyor " diyerek mahcup bir şekilde bizi kapıya  uğurladı. İyilik yağmurunda ıslanmamak icin şemsiye açan insafsız  emlakçı!  Bu benim sınavım olabilir ama  sınav arkadaşı  olduğumuz  gerçeğini değiştirmez. Gökten kağıt  para yağarken senin kafana demir paralar düşerse beni hatırla. Hani şu girişte ikili koltuğa prensesler gibi yayılan beni 😅Devam edecek... pazartesi günü görüşmek dileğiyle,

Okuduğunuziçin teşekkür ederim
Sevda ALAN ELARABY


6 yorum:

 1. Has Allah yaa neler yasamissin. Bütün ameliyatlara dojtorlara cocukla gitmis biri olarak seni cok iyi anliyorum canim berbat bir durum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşayan biliyor değil mi canım? 😙

   Sil
 2. Kapanan muayenehane biraz daha bekleyebilirdi iyi hissetmen için.. Emlakçı daha insaflı olabilirdi.. Belki bir paralel evrende olmuşlardır kim bilir... :( geçmiş olsun :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldu bittiye geliyor bazen hayat. 😁

   Sil
 3. sitenizde reklam görmedim google reklamlara başvurdunuz mu? eğer reklam takası düşünüyorsanız facebook da reklamla kazan sayfasına mesaj atın yardımcı olayım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog yazilarimin saginda solunda veya herhangi bir yerinde reklam görmek istemiyorum. Bilerek ve isteyerek kullanmıyorum. Teşekkür ederim.

   Sil