15 Mart 2018 Perşembe

DOKTORUN ZARFINI GİZLİCE AÇTIM


Elimde hayatımı derinden etkileyecek bir tahlil sonucu var ama zarf  o biçim  kapalı.  Doktorun açması gereken kapalı zarfın icinde yazanlar beni ilgilendiriyor.. yok dayanamayacağım  ve açıyorum zarfı.   Fransızca döktürmüşler. Soluklanmak için  oturduğum  kafede garsondan internet şifresini  alıp tahlil sonucunda yazan cümlede dikkatimi çeken ilk kelimeyi   tercüme ediyorum. Elim ayağım titriyor ve internet bağlantısı gidiyor. Defalarca İnternete bağlanmayı deniyorum ve oluyor.  Kelimenin anlamı habis tümör...

Sondan başlamış gibi olmasın.  Başa döneyim ve olayı baştan anlatayım. 

Vücudumda çıkan bazı şeyler Şubat ayında  dikkatimi çekince internette biraz araştırma yaptım.  Doktora gitmeden önce bir fikir olur diye yaptığım araştırmalar sonucu moralim bozuldu.  İnsan o yayınları okuduktan  sonra daha beter oluyor.  Hemen hemen her şey için kanser yazıyor internette.

Mart ayının  ilk günlerinde  Dr randevusu vardi. Saat 9:30 gibi doktorun muayenehanesinde soluğu aldım.    Vajina kanserini  yenen, aynada kendi ile yüzleşen Louise Hay  in kitabı elimde muayene  sırasının bana gelmesini bekliyordum. O kadar güzel satırlar okuyordum ki moral ve motivasyonum yerine gelir gibi olmuştu . HAYAT SENİ SEVİYOR diyor du kitap.

Sonra kendime odaklanıp bu şeyler benim vücudumda neden çıktı?  Bana ne demek istiyor? Ben neler yaptım,  neler yapamadım, son zamanlar neler yaşadım?..   Düşündüm.  Sanırım yolunda gitmeyen bir şeyler var ki vücut sinyal veriyordu .


Hayatın kıymeti sağlık sekteye uğradığında daha iyi anlaşılıyor.  Maalesef günlerdir bana birşey olursa kızıma kim bakar,  neler yaşar endişesindeyim. Herkes kaderini yaşar oysa. Endişe etmek yersizdir ama anne olunca  insan bildiği gerçeklere ters düşüyor.   

Bir zamanlar kendi kendine konuşana deli diyen bir toplum vardı fakat Louise Hay kitapları ayna karşısında kendinizle konuşun diyor.  İnsan kendisi ile iletişim kuramıyorsa başkaları ile nasıl iletişim kurabilir ki zaten.

Şu an tek dileğim  doktordan " Endişelenmeyin, tedavisi var"  gibi cümle duymak.  Nasıl bir psikoloji içine girdiysem artık...

Devam edecek...


Bunu ben yaşıyorsam benim sınavımdır ama sen okuyorsan senin de bu sınavda öğreneceğin bir şey muhakkak vardır.  Cumartesi günü yazının devami ile burada olacağım. Görüşmek  dileğiyle,

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ALAN ELARABY

6 yorum:

 1. geçmiş olsun, acil şifalar ....

  YanıtlaSil
 2. Çok geçmiş. Allah kızınıza bağışlasın. Olumlu düşünün, moralinizi kaybetmeyin. Acil şifalar. Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim . Tahlil sonucunun tamamını çevirdiğimde SAĞLIKLI olduğum yazıyordu Çok ŞÜKÜR. Hayat bazen hakkını ver yaşamanın diye böyle yokluyor insanı. Sevgiler. Çok sağolun.

   Sil
 3. Gecmis olsun canim kötü bir sey olmamasina sevindim 😍

  YanıtlaSil