18 Mart 2018 Pazar

SEN GÜÇLÜSÜN ETİKETİ


Üç  bölümlük bir yazının sonuncusu ile geldim.  Diğer iki yazıya linkten ulaşabilirsiniz.
http://sevdaelaraby.blogspot.com/2018/03/doktorun-zarfini-gizlice-actim.html
http://sevdaelaraby.blogspot.com/2018/03/ben-sedyede-metin-hara-nin-silueti.html

Bayılmamak için sığındığım emlak bürosundan zorunlu çıktığımızda eşimi araba içinde bizi bekliyor görmek şifa gibi geldi . Olanı biteni anlatmaya zaman olmadığı için  eşim olan bitenden bi haberdi. Bilse ne değişirdi? Olmuş ve bitmişti.

Dikiş atıldıysa ortada  pansuman  durumu vardır. Sekiz gün boyunca  pansuman yapmış bu korkuyu da rafa kaldırmıştım. Bu arada tahlil bir hafta sonra neticelenecekti. Tüm bu olaylar yaşanırken eşim iş prosedürü gereği hop Fransa ' ya uçtu.
...
Tek seçenekli bir oyun bu.
Güle  oynaya,
Seke seke de olsa
Yapacaksın canım  yapacaksın.

Şair bu dörtlük te   insanlara güçlüsün etiketi yapıştırmaya  gerek yok, iş başa  düşünce zorunlu güçlü olma hali doğar demeye getiriyor. 

Bu durumda tahlil sonucunu almaya kızımla gitmeliydim,     dikişleri aldırmaya  gideceğim gün kızıma bakması için  Fas lı kızı çağıracaktım. Öyle de oldu.

Dikisleri aldırmak için sedyeye uzandığımda doktor ve asistani korktuğumu anlamıştı.  Eğlenceli insanlardı.  Asistan kiz eline devasa bir makas almış doktorla birlikte dikişe dalacagini ima ediyordu.   Kahkahalar , acıyor  diye bağirmalarım  ile oldu bitti maşallah a getirdiler durumu.

 İLK YAZIDA doktordan önce zarfı açtığım,   zarfın içinde gözüme çarpan kelimeyi tercüme edip ,   kelimenin 'habis tümör ' olduğunu belirtmiştim. Cümlenin  tamamını tercüme ettiğimde  'habis tümör YOKTUR ' diyordu. ( Şükürler olsun)O yazıda paylaştığım  tek kelimenin tercümesi ile endişelenen arkadaşlarım olmuş gün içinde iyi  oldugumu hemen paylaşmıştım.    Bana ulaşamayan bir arkadaşım ise paniklemis ve cevap alamayınca  Rabat Konsolosluğuna mail attığını söylemişti.  Eşin Fransa da, eşinin ailesi Kazablanka da , görüştüğün tek Türk  arkadaşın Almanya da  ve ben yanında değilim.  Birilerinin destek olmasını istedim diye açıklama yapmıştı. Konsolosluk ta ilgili davranıp arkadaşın mailine cevap yazmış. 😨 tabi  ki yanlış anlaşılma olduğu mail ile belirtildi  ve konu kapandı. Arkadasimin bu çılgınca çözümü beni hem duygulandırdı hem de güldürdü. Sağolsun, sağolun. Hayat  hikayemizde geçen cümlelerin  sevgi ile yıkanması,  gönüllere  değmesi  dileğiyle,

İçinizdeki   şifacıya  sarılın,
sağlıkla  kalın.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevda ALAN ELARABY

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder