2 Ağustos 2018 Perşembe

AKRABA TÜRLERİNİ TANIYALIM"Akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini" sözünden yürüdüm hayvanlar aleminden örneklerle akraba türlerini tanıtmaya karar verdim.

İlk konuğumuz üstte de gördüğünüz üzere

YILAN🐍 :
 Sözel,  görsel,  işitsel her anlamda  zehir saçan,  tehlikeli akraba türüdür.  Herkesin akraba bünyesinde en az bir tane bu türden vardır.  Ciddi zarar veren bu türü mimlemek,  zarar görmemek için başından ezmek gerekir.GAMLI BAYKUŞ :
Belayı çağıran,   insanın içine dert kuşku düşüren akraba türüdür. Bu akraba gittikten  sonra herkesin üstüne öküz oturur.  Evin atmosferinde oksijen kıtlığı yaşanır. Bu akraba türü ile iletişim öncesi dualar okunabilir, meditasyon yapilabilir. Evde  ağırlama durumu söz konusuysa   evi  sirkeli su ile silmek gibi çözümler de  üretilebilir.  Allah ne verdiyse 😂😅PAPAĞAN :
Kendine ait bir cümlesi yoktur. Diğer akrabalardan, oradan, buradan topladığı her cümleyi kelimesi kelimesine her yere taşır.  Akrabaların arasını açan akraba türlerinin halay başıdır.  Dikkat edilmesi gereken  ve yanında çok konusulmamasi gereken bir türdür. KOALA:
Akrabalık bağlarına sıkı sıkı tutunmuş,  akraba günleri, akraba cemiyeti gibi gibi  her yerde boy gösteren ve akrabalık bağlarına herşeyden çok önem veren türdür. Akrabalık bağları için önemli bir türdür. Bravo sana koala.


KEÇİ :
İnatlaşmakta bir marka olan bu akraba türü en uyumsuz akrabadır.  Vasiyet paylaşımları  bu akraba türleri yüzünden kavgaya dönüşür.  Sinirleri zıplatan bir türdür. Siz ona uymayın.BOĞA :
Kimin ne yaptığını unutmayan, hesabını kanlı canlı alan, can yakan, sözün  davranışın  altında  kalmayan akraba türüdür. Türünün en tehlikelisi diyebiliriz. Öldürmez süründürür .


BALIK:
Akrabaları ile araya mesafe koymuş veya küsmüş  konuşmayan akraba türüdür. Kendi halinde takılır kimse ile alakası yoktur. Zararsız bir türdür.


MAYMUN :
Bir küs bir barışık bir iyi bir kötü olan akraba türüdür. Kiminle ne zaman  küstüğü ve barıştığıni takip etmek imkansızdır.  Zaman zaman görüşülecek  bu tür  ile olabildiğince  mesafeli ve dengeli iletisimde kalmak gerekir. Adamı maymun eder. 


ATMACA:
Akrabalarının her durumunu uzaktan izleyen, fesat akraba türüdür. İyi olana üzülme, kötü olana sevinme huyu vardır bu akraba türünün. Çoğu kişinin böyle bir akrabası vardır.  
ASLAN:
Haddini bilen, herkesin iletisimde haddini bilmesi gerektiği, maddi manevi destek çıkan  akraba türüdür. Herkesin böyle akrabası olmaz. Ender bulunan türdür.  Dayısı varmış dedikleri bu oluyor. 😅İNEK :
Etinden sütünden... dedikleri akraba türüdür. Akrabaların ihtiyaçlarını gideren,  evi han kapısına dönmüş,   kimseye yüzü tutmadığı için kötü konuşmayan idareci akraba türüdür.  Eli öpülesi,  kıymet bilinesi. 


KEDİ :
Görüşmek  istediği  akrabalar ile iletişim halinde olup diğer akrabalar ile cemiyette bayramda görüşen hisleri kuvvetli, temkinli ve mesafeli akraba türüdür .  Aslan familyasinin bir alt modeli olup gerektiğinde tırnaklarını çıkaran akraba türüdür. 😹😼

Bu türler say say bitmez . Gecenin ikisinde aklıma geldiği kadarıyla idare edin gari. 

ÇOK TA ŞEY ETMEYİN ! 
HER AİLEDEN BİR DELİ,  HER AKRABA KONTENJANINDAN DEĞİŞİK ÇIKAR.  


Sevgi,  saygı , hoşgörü üzerine kurulmuş bir arada keyifle zaman geçiren akrabalar başta olmak üzere,   kan bağı olmasa da can bağı ile kardeş,   akraba gibi birbirine kenetlenmiş güzel insanlara selam olsun.  Hayatın hakkını en güzel sizler veriyorsunuz.  Emeğinize yüreğinize sağlık. 


Okuduğunuz için teşekkür ederim 
Sevda ALAN ELARABY 

2 yorum:

  1. 😂😂😂 ne alemsin. Bu yasima kadar bir hayir görmedim akrabalardan 😆😆😆

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Zarar vermedikleri sürece candır onlar 😅 😙

      Sil