11 Mayıs 2018 Cuma

KUKAİ VE ŞİFA


Kukai ile şifa bulmak, bir tanıdığınıza uzaktan şifa göndermek mümkün.  Daha fazla öğreti  içeriyor  ama Mayıs  ayı konusu ŞİFA  olunca buradan giriş yapmak istedim.

Şimdi  konuyu Astroloji - Karma Astroloji ve Kukai eğitmeni Ece Erhan Kul' a bırakalım diyerek sorularıma başlıyorum.

Ece, seni  biraz  tanıyabilir miyiz ?

Bilgiyi  paylaşmak ve insanlara faydalı olmak icin çalışan, hayatın  içinde  hem öğrenci hem öğretmen, okumayı çok seven bir kitap kurduyum. Tekstil Yüksek Mühendisiyim fakat iş hayatı farklı noktalara uzanınca  iş güvenliği uzmanlığı yapmaya başladım. Şu an  yarı zamanlı  çalışıyorum.  Aynı  zamanda Astroloji/ Karma Astroloji ve Kukai eğitimi almak için benimle yola çıkanlara rehberlik ediyorum.

Kukai nedir?

Kukai, Budistlik kökenli gizli bir öğreti. Minimum 3000-4000 yıllık, uzun yıllardır devam eden bir öğreti. Japon Shingon Kukai sistemi olarak geçiyor. Kişinin   ruhani enerjisini kendi kendini inisiyasyon  yöntemi ile yükseltmesi, bu sayede farklı bir titreşim seviyesine çıkması, bu seviyeye çıktıktan sonra da etrafına kendi enerjisine uygun insanları ve olayları çekmesini  sağlayan bir sistem. Malum evrendeki herşey enerjiden ibaret. Yılllarca tapınaklarda verilen bu kukai sistemi ülkemizde bir kişi tarafından getirilmiş ve dağılmış.

Kukai ile nasıl tanıştın?

Kukai ile bundan iki yıl önce tanıştım.  Daha öncesinde de sosyal medya üzerinden  'ders  açarlarsa kaçırmayım' diye çeşitli  Astrologları takip ettim. Karma Astrolog aynı zamanda hocam,  'toplu şifa' yapacağını  duyurdu ve ilk katılım böyle gerçekleşti. Şifa  çalışması  bitiminde ellerimde akış, kalp atması, ısınma gibi yoğun  bir enerji hissettim. Şifa bittiğinde ağlıyordum ve inanılmaz rahatlamıştım.  İki ay sonra tekrar şifa çalışması  yapılınca  katılımcı  oldum. İnanılmaz  iyi gelmişti. 'Nedir bu kukai?' diye merak ettiğim  esnada hocam kukai ve karma astroloji  üzerine kurs açacağını açıkladı. Mesaj attım ve haritama kısaca  bakıp  eğitim için  uygun olduğumu söylemesiyle kukai eğitimim  başladı.  Astroloji ile eğitimim devam etti.


Reiki ile Kukainin bağlantısı ve birbirinden farkı nedir?

Kukainin en tepesinde yedi rahip var. 1900' lü  yılların başında biz bu gizli öğretileri uyguluyoruz ancak  halkın da kendini şifalandırmayı bilmesi ve öğrenmesi gerek diyerek ve  'Kukai' ismini de veremeyecekleri için  'Reiki' diye adlandırdıkları bir öğretiyi ortaya koymuşlar. Kukainin çok özel bilgilerinin olmadığı sadece  şifalanma üzerine olan Reiki öğretisi dünyaya yayılmış. Kukaiden türeme  Reiki de neler yok? Belli başlı korumalar yok, insanlar inisiyasyonu kukaideki gibi  kendi kendine gerçekleştiremiyor, başkasına ihtiyaç var. Reikinin inisiyasyon sayısı daha az kukaide çok yüksek seviyede.  Reikide eksik olan birçok şeyi kukainin  öğretileri ile karşılayabilmek mümkün.

Kukai ile şifa ve uzaktan şifa gönderme hakkında neler söylemek istersin?

Kukaide de  Reikide de uzaktan şifa göndermesi gerçekleştirilebiliyor. Hatta geçmişinizi ve geleceğinizi de şifalandırabiliyorsunuz.  Kuantum fiziğine göre zaman bizim bildiğimiz anlamda geçmiş, bugün ve  gelecek olarak düz doğrultuda ilerleyen bir süreç değil.

Ece' nin bu cevabına ilaveten ben de uzaktan şifa aldığımı eklemek istiyorum.  Sağlık sorunlarımın ardı arkası kesilmediği dönemde kukai eğitimi alan tanıdığım uzaktan şifa göndermesi yapmıştı. Ben o enerjiyi hissetmiştim mesela.

Ece' ye sormaya devam ediyorum. 

Kukai  eğitimi  almak isteyen  kişilerde olması  gereken  özellikler neler ? 

Herkesin içinde bir şifacı  var ama insanların  kukai öğretilerinin  içine girebilmesi için belli  farkındalık düzeyinde olmaları gerekiyor. Çıkarına  kullanmaması gerektiğinin farkında olan insanların bilmesi gereken bazı bilgiler var. Bu nedenle haritalarına bakıp alıyoruz kişileri. Haritaları destekliyorsa  kukai eğitimi içine girip, ders alabiliyorlar.

Kukai eğitiminin öğretim  aşaması  ve öğretileri neler?

Genel kukai eğitimlerinde altı seviyede enerji yükseltmesi  ya da inisiyasyon yapılır. Temel, orta, ileri olarak derslerin içine dağıtılır. Yedinci  seviye var  ama  herkes bunu almıyor, özeldir. Çok fazla  bu seviyede eğitim veren de yok zaten.

Bu eğitimin  öğretileri kişinin  enerjisini  yükseltmesini ve ruhanileşmesini, gerçekten  ne istediğini ve neyin faydasına olduğunu  anlamasını  sağlıyor, içselleşmeyi öğretiyor.  Kişi  kendisini  değiştirdikçe ilişkileri düzeliyor. Kendine dürüst olup, kendisiyle yüzleşiyor. Hayatına girmesi ve hayatından  çıkması gerekenler bu öğreti ile giriyor veya çıkıyor.

Kendin dahil bu eğitimi alan kisilerde gözlemlediğin değişimler neler?

Toplumun düzeninin bizi aslında  hırslara  kaptırdığı, kendimiz olmaktan vazgeçtiğimizi,   kendimiz olmadığımızı farkettim.  Yıllarca peşinden koştuğum bazı şeylerin beni mutlu değil mutsuz ettiğini, hayallerim sandığım şeylerin aslında benim için doğru şeyler  olmadığını, kapıldığımız  hırsların enerjimizi nasıl düşürdüğünü idrak ettim.  İçselleştim,  kalbimi temizlemeye başladım. Bu sayede hayatın bana çok daha güzel şeyler getireceğinin farkına vardım. Haritamı  öğrendikçe kukainin içine girdikçe. Harita diyorum çünkü Astroloji ve Kukai ayrılmaz bir bütün.

Bu eğitimi alan kişilerin inisiyeleri arttıkça,   enerjileri yükseldikçe aslında  bir türlü kabul etmedikleri fakat zarar gördükleri insanlar ve dahasından kurtuluyorlar. Yerine yeni çok fazla insan giriyor veya hayatında olumlu bir değişim yaşıyor. Enerjisi yükselince hayatında patır patır insanlar gidince tedirgin olabiliyor veya korkuya kapılıyorlar. Yani bazen hayat karışabiliyor. Hayat neyden ne kadar vazgeçemediğinize bağlı olarak değişiyor.


Bilginin ve uygulamaların  ağır geldiği oluyor mu ?

Bilgi alıştıra alıştıra verildiği, enerji aşama aşama yükseltildiği , öğretiler sekiz aylık eğitim sürecine dağıtıldığı  için ağır gelme durumu yok.


Son seviyeye kadar eğitim almış her kişi eğitmen olabilir mi ?

Eğitmenlik için bir şart yok ama kendisinin bu öğrettiği öğretiyi ne kadar özümsediği ile ilgili bir durum var.  Son seviyeye kadar derslere girip içselleşmeyi başaramamışsa, öğretiye kendi bile inanmıyorsa, 'Ben şifacıyım  size  şifa öğretiyorum ' diyerek kendi hastalığını geçiremiyor  veya  derste birileri hakkında konuşuyorsa eğitim veren kişinin rehberliğinden şüphe  etmek gerekir.
Çok ama çok iyi araştırmak, yapılan toplu şifa  vs. olursa nasıl birşey yaptıklarını kontrol etmek lazım. Tekrar çok iyi araştırmak lazım diyorum altını çizerek.

Eğitimi online mı veriyorsun  ?

Evet. Facebook üzerinden grup açıyorum. Katılımcı olmak isteyenlerin harita bilgilerine  bakıyorum ve  uygun olup olmadıklarını söylüyorum. Gün  belirliyorum ve  ücret vs. görüşüyoruz ve istiyorum  diyenler ile başlıyoruz.

Astroloji  eğitimi  alanlara kukai eğitimi vermek istiyorum.  Ekim ayında Karma Astroloji dersleri açacağım. Bu arada illa 'kukai eğitimi almak istiyorum' diyen bir grup oluşursa o noktada ders açarım. Özel olarak üç dört kişi gelip '  biz şu kadarını öğrendik' diyenlere de kapım her zaman açık.

Ağırlık astroloji, zaman zaman kukai ve spiritualizm üzerine paylaşımlar  yaptığım  Facebook ve Instagram hesabımı takip edebilirsiniz. Youtube kanalımı yine aynı şekilde takip edebilirsiniz. Soruları  mesaj yoluyla bana iletirseniz en kısa zamanda cevaplamaya  çalışırım.
Instagram :https://www.instagram.com/karma_astroloji_spiritualizm/
Facebook:https://www.facebook.com/Ece-ile-Karma-Astroloji-ve-Spirit%C3%BCalizm-143702079573779/
Youtube :https://www.youtube.com/channel/UCanvYvFzmdsUammKdcr2bdw

Ece, teşekkür ederim canım. Seni tanımak ve konuk etmek çok keyifliydi. Emeğine sağlık. Bu arada Mayıs sonunda sevgili Ece muhteşem bir konu ile tekrar konuğum olacak. Bekleyin ve görün demek geliyor şimdilik elimden.

Ve geldik yazının sonuna.

Kimi bir yazarın kitaplarını okuyarak hayatını  şifalandırır, kimi eğitmen ile seans yapıp grup  çalışmalarına  katılarak içindeki şifacı ile tanışır, kimi de sınırsız  öğrenme  metotları  içinde herhangi  birini uygulayarak şifaya ulaşır. Şifa arayan, şifasını bulsun diyerek satırlarımı burada noktalıyorum.

Tekrar görüşeceğiz ama şimdilik hoşçakalın.

Sevda ALAN ELARABY


2 yorum:

  1. Ilgincmis hic duymamistim. Bu konuyu detayli arastirayim 😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de Reiki yi biliyordum ama kukai yi ilk defa duyuyorum. Araştır derim.

      Sil