18 Mayıs 2018 Cuma

SHIATSU MASAJI VE ŞİFAFotoğraf  :  TANGER  SHIATSU sayfasindan,  Karin' in paylaşımından alıntıdır.

Merhabalar. Şifa  konusuna Shiatsu ile devam etmek istiyorum. Öncelikle  tenime hiç DOKUNULMADAN YAPILAN Shiatsu masajı ile  nasıl tanıştım, bundan bahsedeyim.  

  Konuşmak, dinlemek, paylaşmak ihtiyaç. Hele ki hamileyseniz. Hamilelik döneminde arkadaşlarım ile uzun zaman  görüşemeyince ellerim ve ayaklarımın üstünde bir ağırlık, ağrıya benzer durum belirmişti . Arkadaşımın  tavsiyesi ile Shiatsu masajı için randevu almış, 2015 senesinde bir seans için 300 Dirhem ödemiştim .  

Hamile olmanın bir sakıncası  yoktu. Kıyafetlerimi  çıkarmadım ve masaj yatağına uzandım.  Bir saatten kısa zaman  içinde Karin ellerini vücuduma yakın fakat dokunmadan gezdirdi.  El ve ayaklarım üzerine çalıştı. Mide üstünde çalışırken  kalbim dile geldi sanki😢 insanlara olan kırgınlıklar hortladı. Masaj esnasında alt karnımdan yukarı doğru bir şeyler hareket etti. Öyle ki  hani suyun önüne katıp sürüklediği şeyler olur, engele takılıp birikir ve  yolun  açılması ile coşkuyla akar ya işte öyle  bir durumdan bahsediyorum.  Bir anda gözlerimden yaşlar süzülerek akmaya başladı. Seans bittiğinde Karin "Geçmişi geçmişte bırak,  çocuğun olacak odaklan ve keyfini çıkar " dedi.  Mide kalp etkileşimini ilk  ondan öğrendim.  El ve ayaklarımdaki sorun çözülmüştü. Geçmişe takılı kalırsam bu blokajların tekrar olabileceğini de ilave etmişti. 

Bana shiatsu masajını   tavsiye eden arkadaşım bir başka ülkeden  Fas a yerleştigi dönemlerde çocuğunun  Fas' a  uyum sorunu yaşamasıyla çözümü shiatsu masajında bulmuştu. Yine bir başka arkadaşımın gözüyle ilgili  sağlık sorunu olmuştu.  Shiatsu masajına düzenli gitti ve Türkiye de doktora muayeneye gittiğinde iyileşmişti tedaviye gerek kalmamıştı.  Aramizda en çok seansı alan bu arkadaşım tüm blokajlarından arınmayı  başarmış hatta  seanslarda edindiği  tecrübeyi benimle paylaşır olmuştu.  ❤ 

Yakın  çevremden bu kadar faydasını gören kişi olunca yazmadan edemedim. Ayrıca  Karin' e sizler için sordum.

Karin, shiatsu masaji nedir?

Shiatsu masajı,   parmak basıncıyla uygulanan bir teknik. Bu teknikte meridyenlerin enerjisi dengeleniyor. Yani enerji blokaji olan yerde blokaj çözülüyor, enerjinin eksik olduğu  yerde enerji veriliyor. Bedenin kendi başına  dengeye dönme  egilimi artiyor, kendi kendini iyileştirmenin doğal güçlerini harekete geçiriyor.  Shiatsu masajı  enerjiyi düzenler, beden ve zihin arasındaki dengeyi sağlar,  insana yasam gücü verir, gençlestirir.  Öte yandan sinirlilik, stres , hafif depresyon ile ilgili psikosomatik bozukluklar için endikedir ve uykusuzluk durumlarını iyileştirir. 

Mesleğin hakkında bilgi verir misin ? Zorlukları, güzellikleri, kazanç   ve çalışma saatleri nasıldır ?

Mesleğimin  sadece güzel yanları  var. Örneğin   daha sağlıklıyım , dengeliyim ve huzurlu yaşıyorum .
Maddi açıdan  tatmin edici deği bu sebepten Shiatsu çoğunlukla  ek iş  olarak  yapılıyor fakat çalışma şartları  ideal diyebilirim. Bağımsızsınız , çalışma  saatlerinizi kendinize uygun şekilde  ayarlayabilirsiniz. Bu  mesleği seçecekseniz  en başından  severek yaparsaniz iyi yaparsınız. İlginiz için  teşekkürler.  Tanca'dan selamlar, Karin. 

Sağolsun, bizlerle güzel bilgiler paylaştı Karin. 


Türkiye de gerçek anlamda bu masajı bilip, uygulayan var mı bilemem ve kefil olamam ama yolunuz Fas' a düşerse muhakkak  Karin i bulun ve bu masajı deneyimleyin diyorum.  Vallahi hem de canı gönülden diyorum. 

Bu arada Karin kimdir? 
Karin,  Alman vatandaşı ve Fas' lı ile evli orta yaşın epey üstünde tatlı bir kadın. Tanca' da yaşıyordu  fakat Marakeş ' e taşındı.  Yaz aylarında Tanca' da olacak diye biliyorum. Ola ki bu ülkeye yerleşirseniz,  turist olarak gelirseniz ihtiyaç duyarsanız ve bu konulara inancınız varsa kendisine şu numaradan ulaşabilirsiniz : 0661 064 108
Ayrıca Karin' e  blog adresinden de  ulaşabilirsiniz. Paylaştığı bilgilerden Türkçe çeviri ile  faydalanabilirsiniz. 
http://tangershiatsu.blogspot.com/2012/02/biographie-de-shizuto-masunaga.html?m=1

İçindeki çocuğa sarıl diye bir şarkı sözü vardı.  İçinizdeki şifacı  güce sarılın diyor Mrs.  LUCKY. 🍀😄


Okuduğunuz için teşekkür ederim.  
Sevda ALAN ELARABY


2 yorum:

  1. masaj çok severiim, şiatsu tai hepsisi güzel ve istanbul süper tabikide bu konudaaaa :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben de masajı çok severim. El ve ayaklarıma sabaha kadar masaj yapsalar gıkım çıkmaz. :)) İstanbul evet. Büyük şehirlerin avantajları.

      Sil