30 Nisan 2018 Pazartesi

3 VARMIŞ 3 YOKMUŞ NİYETİBugün 3 varmış 3 yohmuş 😂 niyetine girdim.  Değişimi dışarıda  arama kendinden başla tekniği de diyebiliriz uzunca 😅

Kendimde görmeyi  sevmediğim, vazgeçmek istediğim üç şeyi sorguladım  (beslenme alışkanlığı,  davranış biçimi, ilişkiler ve iletişim... diye gidiyor liste ) ve seçtim.

Toplamda bir aydan kısa zaman tanıdım kendime. Üç hafta yani 21 gün.

Yine hayatımda uygulamak, görmek istediğim üç  şeyi seçtim  ve üç  hafta boyunca  uygulamaya varım dedim.  Küçük bir not kağıdına yazdım ve buzdolabının üstüne iliştirdim kağıdı.  Sık sık baktığınız bir  ayna ustune de ilistirmekte fayda var.


Sene sonuna kadar bu  küçük adımlar, üç  haftalık  süreçler yeni seçimlerle  devam edecek. Eminim hayatımda büyük değişimler yaratacak.  Paylasmak istersem sene sonunda bir blog yazısı olur belki. Kim bilir?

Sizler de 10 Haziran tarihinde  başlarsanız ay sonunda bir süreç  biter ve hayatınızda  kimbilir neler değişir?  Bilinmez. Yaşanması gerekir.

Değişim, dönüşümler  şimdiden  hayırlı  olsun. Sağlıkla, ağız tadıyla yeni başlangıçlara diyorum.  😉

Okuduğunuz için teşekkürler.
Sevda ALAN ELARABY

10 yorum:

 1. Merhaba umarım hedeflerinize ulaşırsınız ��eşimin ısı nedeniyle Casablancaya taşınma durumumuz var 4 yasında bir kızım var.. Fas’ta cocuk yasamı, imkanları konulu bir blog yazısı yazarsanız severek okumaya talibim ✋��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla Türk aile taşınıyor son zamanlarda. Hakkınızda hayırlısı olsun. Takipte kalın. Elbet yazarım.

   Sil
 2. Ben de kendime böyle minik hedefler koyarim, basarinca mutlu oluyor insan 😍

  YanıtlaSil
 3. yani en önemlisi ilki o diyet miii.

  YanıtlaSil
 4. Fast çalışıcam inşaat mühendisiyim , ev kiralandı , araç kiralandı , yemek masraflarıda hariç 2000 dolar maaşım var geçim durumum nasıl olur ?

  YanıtlaSil
 5. En zor kısım hallolmuş. 2000 Dolar 19.000 Dırhem e denk geliyor. Tek yaşayacaksanız rahat rahat geçinirsiniz. Cocuklar varsa ekonomik okulları tercih ederseniz (1200-1500 Dirhem gibi), ekonomik bir yaşam biçimini benimsemişseniz o para ile geçinirsiniz. Fas halkında iyi okul bitirmiş kişiler bile o kadar maaş almıyor ve buna rağmen geçiniyor. Geçinirsiniz.

  YanıtlaSil