31 Ocak 2018 Çarşamba

FAS - KIZLAR GÜZEL, ERKEKLER YAKIŞIKLI MI ?


Yakışıklı erkek, güzel kız. 

Mudanya' nın, Bursa' nın ve Izmir' in kızları güzeldir denir ülkemde.  Fas ta da Tanca' nın kızları güzel olarak bilinir.  Hani şu Deli Yürek dizisinde Zeynep karakterini canlandıran kız  (Zeyneb TOKUŞ ) vardı ya işte ona benzer kizlar. Kara kaşlı, kara gözlü.

Bir de çöl yani Sahara tarafının kızlarının  farklı olduğunu düşünüyorum.Ülke genelinde kızlarin  çok fazla makyaj yaptığını söyleyebilirim.  Öyle ki gündelik hayatta bile kaşlar,  gözler simsiyah  boyalı.


 Bir fırına girdiğimde makyaj yapmamış olmam dikkat çekmişti ve "Nerelisin? " diye sormuşlardı... Aslında  insanlar hem  doğal güzelliği hem de farklı  birine benzemeyi seviyorlar. 😨 Makyaj gündelik hayatın bir parçası olsa da Ramazan ayında makyaj yapan yok gibi.  

Benim gibi makyajsiz takılan hiç mi insan yok? Olmaz mı var ama fazla değil.

Bana göre en vahimi  dişe  tel taktırma. Gümüş  renkli olan neyse de yeşil renkli olanı kötü . Dişler  yosun tutmuş gibi  duruyor.


 Allah herkesi güzel yaratmış amma velakin o makyajlar,  diş  teli  derken aradığınız kişiye ulaşılamıyor 😂.  Takma J.lo totolari  ise cook önceden beri Fas ta kullanılıyor.  🙈


Türk kızlarımiz da son zamanlarda makyajla rujuna kat çıkıp  dudağını  burnuna iyice komşu  eyledi. Ördek  dudak diyorum ben o sefil makyaja 😂😂 ve kalın boyalı kaşlar, türlü türlü  uygulama derken Fas ile durumu eşitledi. MÖ MS yani makyajdan önce makyajdan sonra diye ikiye ayrılıyor yüz güzelliği 😂. 

Gelelim erkeklere.

Sokaktaki çoğunluğun  kafasının üstünde bir şapka var ama kafaya oturmamış eğreti duran tepeleme bir şapka. Saç kesimleri ise özellikle genç kuşakta biraz  itici. Saçın çoğu yok tepede kuş  kadar kalmış  komik bir saç var. Onun da sağından solundan çizik atılmış 😅.  Tabi ki normal saç kesimli insanlar da var. Herkes böyle değil 😊. Zevkler ve renkler...Dis teli yine favori ama kizlarda daha fazla.  Özellikle orta yas ve üstü  erkeklerde diş  sorunları çok fazla.    Genç  yaşına rağmen  ağzında dişi eksik olan, dişi kırılmış  buna rağmen  tedavisini yaptırmayanlara da denk geliyorum yolda,  alışverişte,  gündelik hayatta.Erkeği yakışıklı gösteren sey kişisel  bakım  kadar giyim, kuşam .  Adam montun altına terlik, sandalet giyince ki buna sık sık rastlıyorum.   İmajı  sarsıyor.

Hakkını yemeyelim yağız delikanlılar ve artist gibi adamlarda var hani. (Eşim başta olmak üzere) 😅 Yaz mevsiminde sahil, plaj yanık tenli, sıcak kanlı, sportif gençler ile dolu.

Geçen yeni tanıştığım bir Ispanyol kadın Fas' lı  eşinin fotoğrafını göstermişti. Adam bildiğiniz  David Hasselhoff un nane çayı içerek büyümüş hali. Belki de kadın hayalindeki erkeği kocam diye bana gösterdi😨 bilinmez 😂


Aramızda kalsın am a Fas' lı kızlar  Türk erkeklerini daha yakışıklı, centilmen buluyor ve evlenmek istiyor.  Dizi filmlerde nasıl reklamınız yapıldıysa artık 😄 Karakterler ile sizleri özdeştiriyorlar.  Allah var erkek kardeşim Hakan' ı düşünüyorum  da evet Türk erkekleri star mübarek.

 'E madem Türk erkekleri star,  sen neden Fas' lı  ile evlendin ?' diye düşünen oldu mu?
Annemin çocukken evimizin duvarına astığı  siyah suratlı duvar süsünün bilinçaltıma yer etmesi tercihimi etkiledi dermişim😂
Beyaz show da duvardaki kara suratlı duvar süsünü misal olarak gösterebilirim.  (Sevgili deeptone senin için ilave ettim bu görseli:))

Şaka  bir yana eşimle iyi arkadaş  olmam, sevmem, sessiz ve efendi oluşu  büyük neden. Bir  de kısmet bu işler.  😂


Mostafa çocukken böyle şirin mi şirin di kesin.   Türk kızları da özellikle son yıllarda Fas' lı erkekleri beğenir oldu. Evlenen sayısı cok fazla. Şu bir gerçek ki Fas' lı kız ile Türk erkeği,  Fas' lı erkek ile Türk kızının enerjisi, kimyası  uyuyor. Bence sakıncası yok.  😉

Fas' lı yakışıklı sanatçı Saad Lamjarred 

Neticeye gelecek olursak:
GÖNÜL KİMİ SEVERSE GÜZEL O DUR  diyelim ve konuyu kapatalım. 😄

Okuduğunuz için teşekkür ederim
Sevda ALAN ELARABY 

8 yorum:

 1. ya burda da ne güzel anlatmışsın, siyah suratlı duvar süsü nası bişiydi ki acaba :) gösterdiğin kadarıyla anladığım faslı kızlar güzel, erkekler tipsiz :) seninki başka tabiiii o ayrı o özel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o siyah suratlı duvar süsünü yazıya ılave ettim :) bak istersen tekrar. Cok yakısıklı gençler var ama kızlar daha güzel evet.

   Sil
  2. zenci kızlar hımmm yanisiiii bir türk klasiğiii :)

   Sil
 2. blogunuzu deeptone sayesinde buldum, çok sevdim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba. Hoşgeldiniz. Teşekkür ederim.😊

   Sil
 3. J lo totosuna cok güldüm 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ilk öğrendiğimde epey gülmüştüm. Başkasında kusur J.lo da marifet 😁

   Sil